FAQ

Sprawdź jak prosta jest obsługa aplikacji do elektronicznej ewidencji energii elektrycznej.
Obejrzyj film z instrukcją, a następnie załóż darmowe konto.

Instrukcję obsługi aplikacji możesz pobrać tutaj: Instrukcja obsługi aplikacji (link do pliku PDF z instrukcją).

Najczęściej zadawane pytania

Uzyskasz dostęp do pełnej funkcjonalności aplikacji. Zobaczysz, jak działa i podejmiesz decyzję, czy jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Jak działa aplikacja możesz zobaczyć także na nagraniu powyżej.

Nie podpisujemy umowy. Zakładając konto klienta zgadzasz się na warunki świadczenia naszych usług opisane w regulaminie.

Oczywiście. Prześlemy Ci fakturę elektroniczną na adres mailowy, który podałeś zakładając konto w panelu.
Naszą firmę znajdziesz na tzw. białej liście VAT – jesteśmy czynnym podatnikiem VAT.

To zależy od tego, jak często będziesz opłacać abonament. Po otrzymaniu wpłaty prześlemy fakturę elektroniczną na adres mailowy, który podałeś zakładając konto w panelu.
Jeżeli płacisz abonament co miesiąc – fakturę otrzymasz w każdym miesiącu; jeżeli płacisz raz w roku – otrzymasz jedną fakturę w roku.
Sam zdecyduj co jest dla Ciebie korzystniejsze – zaoszczędzisz dużo czasu wybierając abonament roczny i przy okazji skorzystasz z największego rabatu – aż 24%!

Możesz skorzystać z metod płatności oferowanych przez Przelewy24. Zapłacisz u nas m.in. przelewem tradycyjnym i szybkim przelewem.

Na tydzień przed końcem Twojego abonamentu prześlemy Ci przypomnienie o konieczności dokonania wpłaty.
Jeżeli wpłata nie dotrze do nas w terminie – wyślemy wiadomość z pytaniem, czy Twoja księgowa jest na urlopie 😉
Jeśli poinformujesz nas o rezygnacji z naszej aplikacji, albo w ogóle nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować – utracisz dostęp do panelu klienta z końcem okresu, na jaki masz abonament.
Nie martw się. Zawsze możesz do nas wrócić. Jeżeli będzie taka potrzeba – możemy przywrócić zapisane przez Ciebie wcześniej dane.
W panelu klienta zawsze znajdziesz aktualną informację o tym, do kiedy masz wykupiony abonament.

Jeżeli nie będziesz już miał obowiązku prowadzenia ewidencji, ale chcesz zachować dostęp do konta na wypadek kontroli, możesz skorzystać z abonamentu „do odczytu”.
Za niewielką roczną opłatę zachowasz dostęp do swojego konta i wszystkich wprowadzonych danych. Będziesz mógł wydrukować niezbędne zestawienia – rejestr oraz raporty kwartalne, czy miesięczne. Ale nie dodasz, ani skorygujesz żadnego wpisu, nie wygenerujesz też deklaracji AKC-KZ, czy AKC-4.
Pamiętaj – w każdej chwili możesz wydrukować dane z rejestru i zachować je w formacie PDF jako dowód na prowadzenie elektronicznej ewidencji.

Wybierając roczny abonament zyskasz najwięcej:
· zapłacisz mniej aż o 24%!
· zrobisz tylko jeden przelew w roku – oszczędzasz czas i koszty przelewu
· zaksięgujesz tylko 1 fakturę w roku – oszczędzasz czas i koszt księgowości

Oczywiście. To dla nas podstawa. Ewidencja musi być prosta, funkcjonalna i przede wszystkim – spełniać wymogi prawa.
Nasza aplikacja do ewidencji energii elektrycznej spełnia wszystkie wymogi nałożone przez Ustawę o podatku akcyzowym oraz rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 11 czerwca 2021 r. w sprawie ewidencji i innych dokumentacji dotyczących wyrobów akcyzowych i znaków akcyzy. Zgodność z prawem została potwierdzona przez Kancelarię Prawną RPMS Staniszewski & Wspólnicy.

Więcej znajdziesz w zakładce Zgodność aplikacji z prawem

Niestety zgodnie z prawem nie możesz prowadzić ewidencji w Excelu. Ale jeżeli jesteś firmą, która musi wpisać jedynie ilość wyprodukowanej i odsprzedanej energii – u nas znajdziesz prawdopodobnie najprostsze i najtańsze rozwiązanie na rynku.
Dlaczego nie możesz prowadzić ewidencji w Excelu? Wyjaśniamy to w artykule Ewidencja energii elektrycznej w formie elektronicznej.

Przeczytaj nasz artykuł Fotowoltaika w firmie obowiązki jednak pamiętaj, że nie jest to porada prawna. Każdorazowo, w razie wątpliwości sugerujemy upewnić się w urzędzie celnym, pod który podlega Twoja firma.

Od lutego 2024 roku ewidencja elektroniczna jest obowiązkowa.
Dodatkowym atutem jest to, że dzięki naszej aplikacji nie musisz już wypełniać samodzielnie kwartalnej deklaracji akcyzowej AKC-KZ, czy AKC-4. Automatycznie wygenerujesz deklarację do pliku XML i zaimportujesz ją w PUESC.